

Artiklar som länkar till denna:
Kommentar till 1.
Har man bra planering och sköter sin hälsa, då händer det inte lika ofta. Man sover bättre och får den sömn man behöver. Blir också mer harmonisk och hanterar stress på ett annat sätt…. Det är min erfarenhet.
Tömmer och laddar batterina men ny energi! Tar inte med sig det hem!
Kommentar till 2.
Bra tips - stänger ned Chef.se direkt!
Kommentar till 1.
Gör planen som en avslutning på arbetsdagen innan istället, så behandlas den i det undermedvetna och ligger redo inför den kommande dagen.
Håller sen med Olle om hälsan, vilket gör att övertrötthet inträffar minskas kraftigt.
Oavsett om det varit lite sömn eller ej så kan det vara bra att sätta upp mål på det viset. Även om saker & ting blir gjorda ändå på ett eller annat vis så ökar effektiviteten och man har lättare att fokusera.
Kommentera artikeln:

10
Kommentarer
Chef med insikt i OBM: Läs Leif E Anderssons bok om OBM. Allt blir så enkelt och självklart med den kunskapen.
1
Kommentar
Annons:
1
Kommentar
3
Kommentarer
Utrikesministern: Dina arbetsuppgifter är inte att spionera på dina kollegor samtidigt är det deras problem.
16
Kommentarer

1
Kommentar
1
Kommentar


2
Kommentarer
CHEFTEST
Klarar Ulrika Årehed Kågström kriserna? Chef testar Röda korsets generalsekreterare.
MENTORN
Magdalena Andersson: “Jag ÄR en vinnarskalle”.
UNDERSÖKNING
Chocksiffror: Administrationen knäcker cheferna.
